projekt gabinetu z pokojem gościnnym

Projekt gabinetu z pokojem gościnnym – projekt wnętrza Kobyłka

Projekt gabinetu – projekt wnętrza Kobyłka

Projekt gabinetu dla jednej osoby w projektowanym domu w Kobyłce. Wnętrze jest w „męskim” charakterze, ponieważ głównym użytkownikiem gabinetu będzie „pan domu”.

Gabinet połączony z pokojem gościnnym

Oprócz standardowego przeznaczenia gabinet okazjonalnie będzie pełnił rolę pokoju gościnnego, stąd należało znaleźć rozkładaną sofę.

projekt gabinetu z pokojem gościnnym

projekt gabinetu z pokojem gościnnym

Dekoracje do gabinetu

Dekoracje do gabinetu muszą trafiać w gust użytkownika, będzie tutaj spędzał czas pracy, czyli najczęściej 8h dziennie. Zastosowaliśmy granatową tapetę w piękną kratę, która podkreśla ścianę z sofę. Dodatkowo ożywiliśmy ścianę na wprost płytką ceglaną i pasem mchu chrobotka. Wprowadziliśmy dekoracyjna lampę wiszącą, plakaty i kwietniki.

Regał do gabinetu – projekt gabinetu

Dedykowany regał na wymiar również pełni rolę dekoracyjną mimo, że forma wynika z funkcji. Musieliśmy pomieścić tutaj drukarką, segregatory i zgrabnie ominąć wnękę okienną. Zaprojektowaliśmy 2 szuflady na rzeczy osobiste gości – w razie wizyty.

gabinet z pokojem gościnnym

gabinet z pokojem gościnnym


łazienka w biurze, projekt biura

Projekt biura w Radomiu

Projekt biura w Radomiu

Projekt biura – nowoczesne biuro dla firmy zajmującej się nieruchomościami był bardzo ciekawym wyzwaniem. Dzięki ścisłej współpracy z firmą wykonawczą udało się opracować i zrealizować funkcjonalną przestrzeń w wyjątkowo krótkim czasie.

Czytaj dalej


projekt salki parafialnej dla młodzieży i dla rodzin

Projekt sali parafialnej

Projekt wnętrza sali parafialnej

Projekt sali parafialnej jednej z warszawskich parafii. Sala parafialna ma ciekawe zastosowanie: spotkania grup młodzieżowych, spotkania rodzin z dziećmi oraz spotkania organizacyjne wspólnoty modlitewnej.

projekt salki parafialnej dla młodzieży i dla rodzin

projekt salki parafialnej

Funkcje sali parafialnej – projekt

Należało zaprojektować wnętrze przyjazne i nowoczesne, które będzie spełniać kilka funkcji. Ważne, aby było tam przytulnie i praktycznie. Istotne jest przechowywanie sprzętów muzycznych w bezpiecznym miejscu – stąd pomieszczeni gospodarcze, możliwość zorganizowania spotkania dla ok. 30 osób – stąd wykładzina dywanowa, na której śmiało można siadać a także mobilny stół. Każdy element wyposażenia ma znaczenia i dostosowany jest do wymagań pomieszczenia.

projekt sali parafialnej dla młodzieży układ konferencyjny

projekt sali parafialnej –  układ konferencyjny

Inwentaryzacja sali parafialnej

Pomieszczenie zastane jest w bardzo złym stanie. Pierwotnie był tam punkt wydawania odzieży dla osób ubogich. Wnętrze ma tylko jedno okno, nieprzyjemnie oświetlenie żarowe. Ponadto zastaliśmy tam  widoczne instalacje, które należało zgrabnie ukryć:

– projektant wnętrz zaproponował stworzenie pomieszczenia gospodarczego, które ukrywa wyjątkowo nieestetyczną rurę biegnącą wzdłuż ściany i na części sufitu (na wizualizacji pomieszczenie z niebieską ścianą i białymi drzwiami)

– zaproponowano także ukrycie instalacji na ścianie pod oknem – tutaj architekt wnętrz zaprojektował siedzisko z szufladami na zabawki poniżej.

projekt salki parafialnej dla młodzieży i dla rodzin

projekt salki parafialnej – siedzisko pod oknem , strefa dla dzieci

Projekt sali parafialnej

Projekt wnętrza sali parafialnej jest nie tylko funkcjonalny, ale także ładny, przytulny. Zastosowano połączenie kolorystyczne: szarość, granat (kolor roku 2020), elementy jasnego drewna w meblach z ikei oraz czerń jako uzupełnienie.

Rozmieszczenie mebli „na co dzień”

Wnętrze jest dostosowane do mniejszych spotkań organizacyjnych jednej ze wspólnot (na 6-12 osób. Można wówczas przeprowadzić spotkanie siedząc na wygodnym narożniku lub przy stole konferencyjnym. Można korzystać z wyświetlania prezentacji na telewizorze.

projekt salki parafialnej dla młodzieży i dla rodzin

projekt salki parafialnej dla młodzieży i dla rodzin – rozmieszczenie „na co dzień”

Rozmieszczenie mebli podczas większych spotkań

Przy innym układzie mebli, który łatwo można zmienić da się tam przeprowadzić  kurs ewangelizacyjny. Sala parafialna tak przygotowana może pomieścić nawet 30 osób. Stąd składane krzesła, które można przechowywać w pomieszczeniu gospodarczym. Ściana na wprost okna jest pomalowana na biało, aby można było wyświetlać na niej prezentację z rzutnika. Projekt sali parafialnej zakłada, że będziesię w niej sporo działo.

projekt salki parafialnej dla młodzieży i dla rodzin

projekt salki parafialnej dla młodzieży i dla rodzin – rozmieszczenie konferencyjne

Zobacz więcej projektów wnętrz użytkowych, np. projekt biura

Projekt: dypl. architekt wnętrz Małgorzata Walisiak

Asystent projektanta: Patrycja Szymańska


Czerwony obraz do lokalu gastronomicznego, hotelu lub sali konferencyjnej

Czerwony obraz do lokalu

Czerwony obraz do lokalu gastronomicznego, hotelu lub sali konferencyjnej. Wyraziste płótno świetnie będzie się prezentować zarówno w mieszkaniu jak i lokalu użytkowym. W zaproponowanym wnętrzu koresponduje z czerwonymi krzesłami. Zdecydowanie uatrakcyjnia monotonnie ustawione siedziska.

czerwony obraz do lokalu

czerwony obraz do lokalu użytkowego lub mieszkania

Technika malarska: olej na płótnie

Temat: czerwona falista abstrakcja

Wymiary: 60 x 30 cm

Jeśli zainteresował Cię czerwony obraz do lokalu użytkowego lub mieszkania – zapraszam do kontaktu! Możesz także zamówić obraz olejny w wybranych przez Ciebie kolorach oraz wymiarach.  Zobacz ten motyw malarski w niebieskoszarej kolorystyce. 

 

Autorka obrazu: dypl. architekt wnętrz Małgorzata Walisiak

Zdjęcie do wizualizacji: Unsplash


Kuchnia w biurze

Projekt biura Modern Classic, Warszawa

Projekt we współpracy dypl. architekt wnętrz Małgorzata Walisiak i dypl. architekt wnętrz Izabela Dymkowska.

Kuchnia w biurze

Kuchnia w biurze była jednym z elementów składowych projektu. Wydzielono stosunkowo niewielką – optymalną przestrzeń, w której pracownicy będą mogli spokojnie przygotować i spożyć posiłki w przerwie. W pełni wykorzystano to miejsce na zabudowę, tworząc wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Każde biuro potrzebuje również miejsca na lodówkę, mikrofalówkę oraz ekspres do kawy. W tym przypadku sprzęty są zgrabnie wkomponowane w zabudowę meblową. Meble są białe – tak, aby optycznie nie przytłoczyć pomieszczenia.
Część kuchenna oddzielona jest od części pracy przeszkleniem.
Kuchnia w biurze jest miejscem nieformalnych rozmów, spotykają się tutaj osoby na wspólnym posiłku. Stąd nie mogło zabraknąć stolika oraz siedzisk. Druga strona medalu jest taka, że spędza się tutaj jedynie przerwy dlatego wystarczyło wstawić proste siedziska nie skłaniające do przesiadywania tutaj podczas godzin pracy.
Zobacz pozostałe pomieszczenia w biurze: gabinet oraz główne pomieszczenie biurowe.


Projekt biura - gabinet

Projekt biura Modern Classic, Warszawa

Projekt biura

Projekt biura w Warszawie opracowany we współpracy: dypl. architekt wnętrz Małgorzata Walisiak oraz dypl.  architekt wnętrz Izabela Dymkowska.
Projekt wnętrza zawiera kilka pomieszczeń. Na wizualizacji widoczny jest projekt mniejszego pomieszczenia biurowego przeznaczonego dla dwóch osób. Wnętrze pełni funkcję gabinetu oraz miejsca spotkań w większym gronie. Mieści się tutaj rozkładany stół konferencyjny. Wnętrze biura jest mniej oficjalne, stąd okrągły – bardziej „rodzinny” stół. Zamiast niewygodnych krzeseł konferencyjnych zastosowano wygodne i eleganckie fotele tapicerowane. Zaplanowano miejsce na projekcję prezentacji – ekran zawieszony na ścianie. Cała przestrzeń oddzielona jest przeszkolonym wejściem. Dodatkowo wydziela ją indywidualny charakter i nietypowe materiały: imitacja cegły na ścianie, drewniane elementy oraz szaro-niebieski odcień na ścianie. Biuro jest miejscem, w którym spędza się przeciętnie 1/3 doby, stąd powinno ono być przyjazne i wygodne, tak aby chętnie do niego wracać.
Zobacz także główne pomieszczenie biurowe, które znajduje się zaraz po wejściu do przestrzeni.

 


Małgorzata Walisiak Portfolio PetroCafe

Projekt standu kawowego na stację paliw

Projekt standu

Projekt standu kawowego na stację paliw. Stand do kawy na stacji benzynowej pełni funkcję zarówno wystawienniczą jak i czysto praktyczną – jest meblem, na którym stoi ekspres do kawy oraz potrzebne akcesoria. Dodatkowo projektant wnętrz zaplanował miejsce na przechowywanie zapasów oraz ekspozycję różnych smaków herbatki.
Architekt wnętrz podjął też wyzwanie zaprojektowanie kilku wersji standu – o zmiennej szerokości i wysokości, tak aby mógł zaistnieć zarówno na dużych jak i małych stacjach paliw.

Projekt grafiki

Dodatkowymi elementami projektowanymi przez Małgorzatę Walisiak było logo „PetroCafe”, nadruk na kubeczki oraz menu kawowe. Projekt standu łączy w sobie elementy projektowania wnętrz, mebla, komunikację wizualną i grafikę. Projekt stoiska kawowego obejmował także grafikę stanowiącą tło nadrukowane na plecki „mebla”.

Projekt standu kawowego 160

Projekt stoiska kawowego o szerokości  160 cm

 

Projekt standu kawowego o szerokości 100 cm

Projekt stoiska kawowego o szerokości 100 cm