Szczegóły projektu
Niezbędne umiejętności: | Opracowanie techniczne, Projektowanie mebli, Projektowanie oświetlenia, Projektowanie wnętrz, Wizualizacje |
Kategorie : | wnetrza-mieszkalne, |
Opis projektu
Projekt sypialni w mieszkaniu na wynajem
Projekt sypialni zakłada, że mieszkanie jest do wynajęcia przez jedną osobę lub parę. To jak zaplanujemy sypialnię jest kluczowe odnośnie preferowanych najemców. Inwestorzy zdecydowanie będą kierować ofertę najmu do osób dorosłych, samodzielnie pracujących, chcących mieszkać w prestiżowej części Warszawy. Stąd też nico podwyższony standard wykończenia i designerski styl wnętrz. A także chociażby rodzaj wybranego łóżka. Ważne było stworzenie komfortowej przestrzeni do wypoczynku – stąd wygodny materac na stelażu.
Wyposażenie sypialni w mieszkaniu na wynajem
Wyposażenie sypialni jest dość proste: łóżko, szafa, biurko, komoda, stolik nocny. W obecnych czasach wysoki nacisk jest na biurko – tak, aby można było częściowo wykonywać pracę przy komputerze również w domu. Obecnie jest ono istotniejsze niż toaletka. Najemcy w tym mieszkaniu będą mogli pracować zarówno z sypialni jak i salonu – zależnie od osobistych preferencji. My zazwyczaj odradzamy pracę w sypialni, aby ta przestrzeń była dedykowana wypoczynkowi, ale wiemy, że wiele osób lubi pracować właśnie z tego pomieszczenia. W sypialni jest także pojemna szafa, komoda i regał na książki. Bardzo przydatne miejsce na osobiste rzeczy. Komoda i regał zostały zaprojektowane specjalnie do tego wnętrza – stanowią także element dekoracyjny odwracający uwagę od grzejnika, który Inwestorzy zastali w lokalu.
Sypialnia z zielonymi dodatkami
Wybraliśmy delikatne zielone dodatki – narzuta, czy tapicerka krzesła. Zieleń orzeźwia i ożywia wnętrze. Nie chcieliśmy narzucać koloru w sypialni elementami stałymi, trudnymi do demontażu. Tak, aby miłośnicy innego koloru z łatwością mogli przearanżować kolorystycznie sypialnię.
Projekt sypialni – panele korkowe za łóżkiem
Na ścianie za łóżkiem zastosowaliśmy panele z korka barwionego na kolor szary. Są ciekawym elementem designerskim i poprawiają akustykę wnętrza. Co ciekawe, są bardzo łatwe w montażu! Okazuje się, ze można je przymocować zwykłym klejem „mamut”. Projekt sypialni wymaga wyczucia. Jeśli znamy osobę, która będzie użytkownikiem – wówczas maksymalnie dostosowujemy sypialnię do jej preferencji. Natomiast w mieszkaniu na wynajem musieliśmy stosować rozwiązania uniwersalne, ale z charakterem.
Projekt wnętrza:
Dypl. architekt wnętrz Małgorzata Walisiak
Lic. architekt wnętrz Patrycja Szymańska
Zobacz także salon w tym mieszkaniu:
Projekt wnętrza mieszkania na wynajem – salon z kuchnią, Warszawa
Inne projekty sypialni:
Projekt mieszkania 115 m2, projekt kobiecej sypialni, Warszawa