Vlog projektanta wnętrz

Małgorzata Walisiak – dypl. architekt wnętrz opowiada o projektowaniu i nie tylko… Zapraszamy do subskrypcji kanału Moje Projektowanie na YouTube oraz do zaglądania tutaj! Będziemy publikować nowe porady dotyczące remontu, aranżacji i wykończenia wnętrz. Poznasz zasady, otrzymasz garść inspiracji i praktyczne wskazówki.

Ściana nad blatem kuchennym – projekt kuchni

Jaki materiał nad blatem kuchennym? – projekt kuchni inspiracje

To, jaki wybierzemy materiał nad blatem kuchennym ma znaczenie pod względem praktycznym oraz wizualnym. Zwykle jest to spory pas na ścianie – powierzchnia, którą warto zabezpieczyć. Projektant wnętrz omawia różne materiały, które sprawdzą się w tej przestrzeni. Zobacz, jakie przygotowaliśmy inspiracje na ścianę nad blatem w kuchni!

Oświetlenie w kuchni – jak zaprojektować światło do kuchni?

Oświetlenie w kuchni – projekt światła

Projekt elektryki do kuchni jest niezwykle istotny, jeśli chodzi o funkcjonalność pomieszczenia. Dotyczy to zarówno rozmieszczenia gniazd wtykowych jak i punktów świetlnych. Projekt oświetlenia w kuchni powinien być dobrze przemyślany. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy doborze światła do kuchni, jak powinny być rozmieszczone punkty świetlne oraz jakiego rodzaju typy światła możesz stosować. Projektant wnętrz mówi o konkretnych strefach w kuchni, w których dobrze sprawdzą się dane oprawy oświetleniowe a inne mniej.

Stylowa kuchnia – projekt kuchni inspiracje

Styl w kuchni inspiracje

Jak zaprojektować stylową kuchnię? Dowiedz się, co ma wpływ na ostateczny styl w kuchni. Architekt wnętrz Małgorzata Walisiak porusza takie tematy jak: kolory w kuchni, oświetlenie w kuchni, czy materiały. Tak naprawdę każda powierzchnia ma swój wyraz plastyczny, kolory oddziałują na przestrzeń a światło może odmienić każde wnętrze (zarówno na plus – to dobrze zaprojektowanie, jak i na minus – kiedy mamy źle rozmieszczone punkty świetlne).

Wyposażenie kuchni – projekt kuchni inspiracje

Wyposażenie kuchni

Wybór wyposażenia kuchni jest często bardzo kłopotliwym wyzwaniem dla Klientów. Dobry architekt wnętrz może doradzić co się sprawdza, co działa bez zarzutu i co będzie najlepiej prezentować się w danej kuchni. Natomiast ostateczna decyzja co do zakupu sprzętów kuchennych należy do Klienta. Należy kierować się zarówno dopasowaniem do projektu, funkcjonalnością, wymiarami – jak i budżetem.

Wymiary mebli kuchennych – projekt kuchni inspiracje

Wymiary mebli kuchennych

Wymiary mebli kuchennych mają pewne standardy, ale też można je dopasować do wzrostu i uwarunkowań konkretnych użytkowników. Gotowe meble mają uśrednione wymiary: wysokość blatów, czy głębokość szafek. Robiąc projekt kuchni, który wykona stolarz na zamówienie można pozwolić sobie na idealne dopasowanie wymiarów mebli kuchennych do klienta i konkretnej przestrzeni. Zwykle i tak są to wymiary bliskie standardowym, choć zdarzają się sytuacje,  że dopasowanie wymiarów mebli znacząco poprawiło ergonomię czy wygląd kuchni.

Trójkąt roboczy – projekt kuchni inspiracje

Trójkąt roboczy w kuchni

Trójkąt roboczy w kuchni to ważna zasada ustawienia sprzętów kuchennych w taki sposób, aby korzystanie z nich było jak najbardziej wygodne. Dowiesz się jak kształtować ergonomiczną kuchnię oraz gdzie powinny stać poszczególne elementy wyposażenie. Dobry architekt wnętrz nie będzie traktować trójkąta roboczego jako bezwzględną regułę, ale z pewnością uwzględni zasady ergonomii tworząc projekt kuchni. Zrozumienie idei praktycznego rozmieszczenia sprzętów pomoże stworzyć projekt funkcjonalnej kuchni.

Konsultacja architekta wnętrz

Konsultacja architekta wnętrz – Warszawa

Konsultacja architekta wnętrz? Czemu nie! Może się przydać w wielu różnych sytuacjach. Najczęściej konsultujemy istniejące wnętrza – plany remontowe lub drobne zmiany, które istotnie poprawią funkcjonalność lub wygląd wnętrza. Częstym powodem konsultacji architekta wnętrz jest też planowany zakup mieszkania. Można skonsultować możliwości aranżacyjne danej nieruchomości lub dobrze zaplanować zmiany lokatorskie. Najczęściej konsultacje odbywają się w Warszawie lub okolicach. Choć możliwa jest także zdalna konsultacja architekta wnętrz. Dowiedz się więcej!

Architekt wnętrz – czego oczekiwać?

Czego oczekiwać od architekta wnętrz? Opowiadam o tym, co leży po stronie projektanta, czego można spodziewać się we współpracy z nim oraz jakimi cechami powinien się wyróżniać dobry architekt wnętrz.  Zarysowuję etapy projektu. Dowiesz się z tego filmu jak współpracować z projektantem wnętrz, aby prace przebiegały zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Jakie sprzęty do łazienki wybrać?

Projekt łazienki – elementy wyposażenia łazienki

Jak wybrać sprzęty do łazienki? Jak się odnaleźć w mnogości produktów dostępnych na rynku? Zobacz film i sprawdź, jakie są możliwości. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i zanim zaczniesz szukać wyposażenia do Twojej łazienki pomyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz. Nie marnuj czasu na przeglądanie wszystkiego. Skup się jedynie na tym, co może Ci się przydać i wpisze się w Twój projekt łazienki.

Od czego zacząć remont łazienki?

Projekt łazienki – od czego zacząć?

Projekt łazienki to nie lada wyzwanie! Czeka tutaj na nas sporo instalacji, właściwości produktów, wymogów związanych z wilgotnością pomieszczenia. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy planowaniu nowej łazienki. Architekt wnętrz dzieli się doświadczeniem w tym zakresie. Zapraszamy do oglądania!

Na jaki kolor pomalować wnętrze? Jak dobrać farbę do ściany?

Dobór koloru ściany  do wnętrza może być kłopotliwy z kilku przyczyn. Sprawdź, jak dobrze wybrać kolor farby, poznaj rodzaje farb do ścian. Dowiedz się,  jak dane kolory oddziałują na przestrzeń. Czy lepiej malować ścianę na ciepłe czy zimne kolory?

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Projektowanie wnętrz krok po kroku

Zobacz, co robi projektant wnętrz! Film o tym, co należy do zadań, które wykonuje architekt wnętrz podczas projektowania. Zakres projektu zawsze ustala się indywidualnie. Niektóre projekty będą zawierały wszystkie kroki wskazane w filmie, a inne tylko niektóre. Wszystko zależy od tego na czym zależy Klientowi.