Kuchnia z jadalnią i salonem, Warszawa

Kuchnia z jadalnią

Opis projektu

Kuchnia z jadalnią i salonem w mieszkaniu w Warszawie

Kuchnia z jadalnią i salonem w otwartej przestrzeni jest ostatnio modnym a wręcz jedynym branym pod uwagę rozwiązaniem. Świetnie się sprawdza w niewielkich mieszkaniach, które zyskują wizualnie i użytkowo dzięki takiemu układowi funkcjonalnemu. Poszczególne strefy płynnie łączą się ze sobą, jest to bowiem pomieszczenie, w którym toczy się wspólne życie rodzinne. Z jednej strony jasno widać, która część wnętrza to kuchnia, która to jadalnia, a która pełni rolę salonu. A z drugiej strony jest odczuwalna „wizualna nić” łącząca te pomieszczenia.

Oświetlenie do salonu i kuchni

Projektant wnętrz zastosował obwodowe oświetlenie w części salonu – czarne oprawki ledowe. Natomiast nad stołem użyto dużej, trójkątnej lampy, która niewątpliwie stanowi dominantę w tej przestrzeni. Dodatkowo nad blatami roboczymi jest zimne światło wbudowane w meble kuchenne.

Czarne akcenty we wnętrzu

Wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter poprzez intrygującą kolorystykę: biel, szarości i miodowy żółty. Dodatkowo ożywiają ją czarne akcenty: lampa, oprawki ledowe, stolik kawowy, krzesła czy wzór nad blatem kuchennym oraz na zasłonkach. Architekt wnętrz zastosował w tym projekcie śmiałe połączenia dające znakomity efekt.

Zobacz widok na kuchnię z perspektywy salonu.