Łazienka czarno-biała, Warszawa

Stylowa łazienka czarno-biała sufit

Opis projektu

Łazienka czarno-biała w kamienicy na warszawskiej Ochocie prezentuje się znakomicie mimo małego metrażu. Drugą trudnością, jaką przyniosła ta aranżacja łazienki były ściśle określone możliwości instalacji – jej rozmieszczenie nie pozwalało na duże zmiany funkcjonalne. Inwestorce zależało na eleganckim, lekkim i oryginalnym wnętrzu. Projektant wnętrz musiał zmierzyć się z rozmieszczeniem sprzętów na jednej ścianie: krótszy bok wanny, umywalka, WC i pralka. Ważne było, aby pralka była z wsadem z przodu (a zatem wchodziły w grę tylko szerokie modele – prawie 60 cm). Udało się zyskać kilka centymetrów dzięki wybraniu umywalki na półpostumencie. Inwestorka szybko dała się przekonać do braku półki pod umywalką. Argumenty związane z lekkością w przestrzeni oraz zapewnienie miejsca do przechowywania nad zabudową WC były wystarczające. Łazienka czarno-biała to wybór stylowy i ponadczasowy.

Czarno-białe płytki w łazience

Mimo tego, ze jest to mała łazienka udało się stworzyć spójną i piękną kompozycję z 3 rodzajów płytek.
Płytki podłogowe: Vives VODEVIL OCTOGONO 20×20 cm i kwadraciki TACO DOME 4×4 cm. Do tego zaplanowano jasnoszarą fugę. Płytki ścienne są białe, matowe. Dzięki zastosowaniu dużego formatu minimalizujemy ilość fugi (33,3×100). Natomiast na wannie jest matowa, czarna cegiełka z fazowaniem po obwodzie (10×20) – oczywiście ubrana w czarną fugę.

Złota bateria wannowa i umywalkowa

Tak naprawdę wybrany kolor to stary mosiądz – optycznie przypomina odcień złotego. Architekt wnętrz zaproponował modele, które dodadzą łazience szyku i elegancji. Nietopowa armatura z pewnością zawsze będzie „na czasie”. Znakomicie wpisuje się w charakter całego wnętrza.

Owalne lustro do łazienki

Kolejnym elementem wyposażania, którym może poszczycić się ta czarno-biała łazienka jest owalne lustro. Nietuzinkowy kształt i czarna rama wyróżniają się i są kolejnym „smaczkiem”.

Szafa wnękowa w łazience

Chyba każda „pani domu” marzy o jak największej ilości miejsc do przechowywania. Kosmetyki, ręczniki, środki do sprzątania – to wszystko należy gdzieś trzymać. Najlepiej, żeby było schowane i uporządkowane. Stąd najlepszym rozwiązaniem jest szafa wnękowa. Dodatkowo, aby wizualnie powiększyć przestrzeń – ma ona lustrzane fronty w pasującej do ogólnej stylistyki czarnej ramie.

Stylowa łazienka czarno-biała sufit

Stylowa łazienka czarno-biała: widok

 

Stylowa łazienka czarno-biała - rzut

Stylowa łazienka czarno-biała:  rzut