Moodboard dla salonu – zestawienie mebli i dodatków

Opis projektu

Moodboard dla salonu

Moodboard dla salonu prezentujący zestawienie mebli i dodatków utrzymany jest w jasnej kolorystyce: szarości i ecru. Inwestorzy są miłośnikami szarości, stąd przewaga szarych mebli. Dla ocieplenia wnętrza projektant wnętrz zaproponował ścianę w ocieplonym odcieniu ecru. Neutralne tony są przełamane ciemnym kolorem drewna oraz turkusowo-niebieskimi dodatkami.

Obrazy nadają charakteru

Przy tak delikatnym tle doskonale komponują się 2 wyraziste obrazy. Malarstwo wprowadza we wnętrzu życie i energetyzuje przestrzeń. Daje możliwość urozmaicenia ścian i w sposób nieinwazyjny wprowadza mocny akcent.

Koniecznie roślinność

Kolejnymi elementami ożywiającymi salon są rośliny – kwiaty doniczkowe. Oczywiście zaplanowano dla nich designerskie donice na ciekawych stelażach – interesujące same w sobie. Zieleń rozbija monotonię, daje wytchnienie zmęczonym oczom. Więcej o kwiatach we wnętrzu możesz poczytać w artykule „Pora na potwora, czyli monstera i inne kwiaty we wnętrzu”.

Oświetlenie

Ze względu na to, że nie był to zlecony projekt wnętrza a jedynie konsultacja mająca na celu ożywić i rozświetlić istniejący salon – nie projektowaliśmy dedykowanego oświetlenia. Lampy i konkiety pozostały bez zmian (w białych finezyjnych oprawach, dobrze komponujące się we wnętrzu). Jedynie zaproponowano dodatkowe oświetlenie wnętrza poprzez zastosowanie po obwodzie salonu listew przy sufitowych z pasem LED.

Moodboard czasem wystarcza

W tym wypadku moodboard dla salonu okazał się wystarczający, aby Klienci mogli zobaczyć zestawienie. Daje on dobry obraz tego, czy poszczególne elementy wyposażenia do siebie pasują i czy koncepcja jest spójna. Na podstawie opisu, linków oraz tego moodboardu Klienci przeprowadzili odświeżenie wnętrza. Nie musieli inwestować czasu i pieniędzy w pełny  projekt.