Pokój niemowlęcy dla chłopca

pokój niemowlęcy dla chłopca

Opis projektu

Pokój niemowlęcy może być nowoczesny i ładny. Elementy wyposażenia wnętrz pokoików dla niemowlaków zaskakują ilością możliwości. Mimo to również tutaj zachęcam do zachowania prostoty i umiaru. Pokój dziecięcy, a raczej w tym wypadku niemowlęcy, na tym etapie bardziej służy rodzicom niż samemu dziecku. Warto zadbać o to, żeby było w nim wygodne miejsce dla mamy karmiącej z możliwością zastosowania tylko delikatnego oświetlenia. W mojej propozycji tę funkcję pełni szary, wygodny fotel z podnóżkiem umiejscowiony zaraz obok łóżeczka.

Oświetlenie w pokoju niemowlaka i motyw przewodni

Nad fotelem są zawieszone lampy chmurki, które dają delikatne światło. Niemowlaki bowiem nie przepadają za ostrym oświetleniem. Motyw chmurki powtarza się także na tapecie nadając wnętrzu designerski charakter. Warto także urozmaicać i ocieplać tę przestrzeń plakatami bądź innymi obrazkami. W tym wypadku zawieszono humorystyczne i adekwatne do sytuacji „KEEP CALM and EAT MILK”. Nad łóżeczkiem zastosowano baldachim – daje on dziecku poczucie bezpieczeństwa, oddziela niemowlaka od świata zewnętrznego, który z jego perspektywy jest olbrzymi.

Kolory w pokoju niemowlęcym

Kolorystyka pokoju niemowlaka jest nowoczesna: połączenie szarości, bieli i czerni z granatem. Granatowy pokój dziecięcy może być doskonałą alternatywą dla przesłodzonych błękitów. Oczywiście ciemne kolory należy stosować z wyczuciem. W mojej propozycji taki zabieg dodaje wnętrzu pożądanego klimatu intymności a dzięki zastosowaniu jasnych mebli – kolor granatowy nie przytłacza pokoiku.