Projekt łazienki, Warszawa

Opis projektu

Łazienka w mieszkaniu w Warszawie

Projekt łazienki o powierzchni ok. 6 mkw w mieszkaniu w Warszawie. Łazienka musiała pomieścić dużą wannę (170x 105 cm), sporą umywalkę, zabudowaną pralkę oraz miskę WC. Dzięki sprytnemu rozmieszczeniu poszczególnych sprzętów architekt wnętrz stworzył piękne wnętrze funkcjonalnie odpowiadające na potrzeby inwestorów.

Podświetlona półka przy wannie

Wchodząc do pomieszczenia widoczna jest ściana z wanną, a za nią dekoracyjny motyw – podświetlona półka oraz zabudowa. Zabudowa wykonana z płyt g-k pokrytych płytkami drewnopodobnymi. Podświetlenie wykonane z LED. Przestrzenie między półkami wykonane ze szkła lakierowanego w kolorze beżowym (lacobel). Takie urozmaicenie ściany dodaje charakteru oraz elegancji całej łazience. Dodatkowo mamy praktyczne półeczki zaraz przy wannie.

Meble łazienkowe – wszystko na na wymiar

Cała stolarka została zaprojektowana na wymiar, tak aby w pełni wykorzystać przestrzeń. Projektant wnętrz chciał stworzyć jak najwięcej miejsc do przechowywania. Należało także ukryć pralkę – w zabudowie przy drzwiach. Jest tutaj także zaplanowane miejsce na przechowywanie suszarki do bielizny oraz deski do prasowania. Kosze na bieliznę znajdują się w szafce pod umywalką. Dodatkowo ścianę z umywalką urozmaicają wiszące półeczki.

Geberit w łazience, jak go zabudować

Obudowa geberitu również świetnie wpisuje się w przestrzeń. Obok WC jest kolejna szafka, w której można przechowywać choćby zapas materiałów higienicznych. Powyżej jest płytka lustrzana szafka, która dodaje wnętrzu więcej przestrzeni oraz lekkości.

Oświetlenie w łazience

Architekt wnętrz zastosował tutaj proste oprawy oświetleniowe w kolorze białym. Zarówno kinkiet nad lustrem jak i lampy sufitowe mają formę podłużnych prostopadłościanów. Ważne jest także to, że łazienka jest odpowiednio oświetlona. Zakłada się, że prawidłowa ilość światła w łazience to 4-5 W na 1 mkw (czyli w naszym wypadku: 6×5 = 30 W). Jedna lampa jest zamontowana nad wanną a druga przy wejściu – dostarcza światło przy korzystaniu z zawartości zabudowy. Oddzielne włączniki dają możliwość użytkowania wnętrza również przy mniejszym natężeniu światła.

projekt łazienki Małgorzata Walisiak

Projekt łazienki – widok na zabudowę pralki oraz WC


Projekt łazienki – widok na ścianę z umywalką

Projekt łazienki – widok na ścianę z umywalką

Projekt łazienki – widok

Projekt łazienki – widok

Zobacz także inny projekt łazienki z zastosowaniem elementów drewnianych (drewnopodobnych)