Projekt wnętrza domu: projekt salonu z kuchnią i jadalnią

projekt wnętrza domu salon z jadalnią i kuchnią ekskluzywne wnętrze

Opis projektu

Projekt wnętrza domu był pracą konkursową dla jednego z producentów lamp. Założeniem było stworzenie unikalnej przestrzeni, bez ograniczeń budżetowych w realizacji. Udało się stworzyć ekskluzywne wnętrze, którego realizacja mimo braku ograniczeń, nie kosztowałaby majątku!

Architekt wnętrz zastosował nietypowe połączenia kolorystyczne, które budują klimatyczny projekt wnętrza domu. Olbrzymim atutem jest duża, wysoka przestrzeń z wielkimi oknami.

Projekt wnętrza domu

Centralnym pomieszczeniem w domu jest salon. Często pomieszczenie jest częściowo otwarte tworząc wspólną przestrzeń z jadalnią i kuchnią. Na wizualizacji widzimy przestrzeń wypoczynkową z elegancką, brązową sofą skomponowaną ze ścianami w kolorze pudrowego różu. Na drugim planie widać stół z wygodnymi brązowymi krzesłami. Część jadalni jest usytuowana blisko aneksu kuchennego, z wiadomych względów praktycznych.

Kolorystyka nie taka oczywista

Zastosowana kolorystyka jest dość nietypowa, jednak wszystko doskonale do siebie pasuje! Użyto odcieni beżu, brązu, granatu i pudrowego różu. Projekt wnętrza domu ociepla jasna, drewniana podłoga. W części kuchennej użyto LVT z interesującym geometrycznym wzorem. Przeczytaj także artykuł o podłodze w kuchni. 

Meble kuchenne są w dwóch kolorach: szafki stojące – granatowe, ciemne, a szafki wiszące – jasne, w kolorze pudrowego różu.

Przegroda między kuchnią a salonem

Przegroda między kuchnią a salonem stwarza wrażenie otwartej przestrzeni, a jednak nieco ukrywa kuchnię. Trzy wysokie panele obracające się wzdłuż osi środkowej można dowolnie uchylać. Obracają się o 360 stopni.

 

projekt wnętrza domu moodbard salon z kuchnią i jadalnią

Projekt wnętrza domu – moodbard –  salon z kuchnią i jadalnią

Oświetlenie – lampy wiszące, stojące, kinkiety

Tak dużą przestrzeń należy odpowiednio doświetlić. W samym salonie mamy dwie duże lampy wiszące (nad narożnikiem) oraz lampę stojącą tuż przy kanapie. Dodatkowo stół jest oświetlony lampami sufitowymi. Za stołem,  na ścianie zaplanowano designerski kinkiet w kształcie przenikających się prostokątów. Natomiast kuchnia jest doświetlona lampami sufitowymi typu podwójna tuba.

 

Autorka projektu: dypl. architekt wnętrz Małgorzata Walisiak (Moje Projektowanie)

Autor wizualizacji: Bartłomiej Papis (Altaria Studio)