Projekt mieszkania 115 m2, aranżacja salonu, Warszawa

projekt mieszkania warszawa butelkowa zieleń i pudrowy róż

Opis projektu

Projekt mieszkania 115 m2, Warszawa

Projekt mieszkania na warszawskim Żoliborzu dla jednej pani. Wyjątkowa realizacja, ponieważ zakłada, ze użytkownikiem przestrzeni będzie 1 osoba na co dzień. Natomiast Inwestorka jest wyjątkowo gościnna. Należało zaplanować wnętrze, które pomieści gości podczas spotkań towarzyskich.

Aranżacja salonu – butelkowa zieleń i róż

Aranżacja salonu z jadalnią miała zawierać modne w 2019 kolory: butelkowa zieleń w połączeniu z pudrowym różem. Ryzyko wiąże się z tym, że za chwilę to połączenie kolorystyczne nie będzie już tak popularne. Architekt wnętrz zaproponował te kolory w miejscach, które można sprawnie przearanżować w razie potrzeby.  Można wymienić kanapę i przemalować ścianę na inny kolor nadając wnętrzu nowy charakter.

projekt mieszkania warszawa, salon z jadalnią

projekt mieszkania warszawa, salon z jadalnią

Hol połączony z salonem

Hol połączony z salonem w tym wnętrzu wymuszał zorganizowanie go na nowo – tak, aby pasował do całości. Projektant wnętrz zastał czarne, ciężkie szafy wzdłuż korytarza, które przytłaczały przestrzeń i nie były funkcjonalne! Nowa propozycja to lekkie, jasne meble z lustrzanymi frontami. Dodatkowo mebel zawiera miękkie, wygodne siedziska i miejsce na odstawienie butów pod jednym z nich.

projekt mieszkania warszawa, hol połączony z salonem

projekt mieszkania warszawa, hol połączony z salonem

projekt mieszkania warszawa, szafa w holu z siedziskiem tapicerowanym

projekt mieszkania warszawa, szafa w holu z siedziskiem tapicerowanym

Jadalnia – butelkowa zieleń i złoto

W miejscu jadalni projektant zdecydował się na odważne zestawienie. Tutaj właśnie zaplanowano ścianę w kolorze butelkowej zieleni, złote lampy nad stołem oraz złote dekoracje w kształcie uroczych ptaszków na ścianie. One mają dodawać lekkości temu miejscu. Okrągły, drewniany stół rozkłada się do owalu. Wokół niego stoją czarne krzesła na płozie – wymóg inwestorki. Krzesła miały być praktyczne i eleganckie. Stąd zdecydowaliśmy się na eko skórę, która jest łatwo zmywalna i nadaje przestrzeni prestiżowego wyglądu.

projekt mieszkania warszawa, jadalnia w kolorze butelkowej zieleni i złota

projekt mieszkania warszawa, jadalnia w kolorze butelkowej zieleni i złota

Ściana za telewizorem

Ściana za telewizorem była dużym wyzwaniem. Pierwotnie był na niej łupek. Inwestorka nie chciała robić wielkiego remontu i demontować kamienia ze ściany. Architekt wnętrz zaproponował przesłonięcie ten fragment ściany modnymi pionowymi lamelkami drewnianymi. Zmieniając nieco szerokość wnęki udało się spełnić marzenie Inwestorki – wstawiliśmy tam kominek elektryczny! Obudowa częściowo przesłania dawny łupek a częściowo jest dobudowana. Obudowa kominka to jasny marmur. (Przeczytaj także o możliwości umieszczenia kominka w mieszkaniu bez instalacji kominowej)

projekt mieszkania warszawa, ściana za telewizorem z drewnianymi lamelkami

projekt mieszkania warszawa, ściana za telewizorem z drewnianymi lamelkami

Barek między salonem a holem

Barek między salonem a holem to chyba dość niestandardowe rozwiązanie. Wcześniej była tu monstrualna czarna szafka na buty. Ciężka i nieestetyczna. Obecnie architekt zasugerował zrobienie tam lekkiego, funkcjonalnego barku z wysokim krzesłami. Zabudowa to częściowo bok szafy, do którego zamontowano designerskie oświetlenie. Całość jest wykonana z jasnego marmuru, nawiązując do obudowy kominka oraz drewna – wiążącego optycznie ten mebel ze stojącym po sąsiedzku stołem.

projekt mieszkania warszawa, barek między holem a salonem

projekt mieszkania warszawa, barek między holem a salonem

Zabudowa grzejników

W przestrzeni salonu stał grzejnik, który postanowiliśmy nieco ukryć za lekką, białą obudową z otworkami. Zamiast straszącego grzejnika zyskujemy kolejny ciekawy fragment aranżacji salonu.

Projekt wnętrza: Małgorzata Walisiak

Asystentka: Patrycja Szymańska

Zobacz jak wygląda sypialnia w tym mieszkaniu:

Projekt mieszkania 115 m2, projekt kobiecej sypialni, Warszawa

Zobacz także inne projekty salonu z jadalnią:

Projekt wnętrza domu: projekt salonu z kuchnią i jadalnią

Projekt jadalni

Jasny salon z kuchnią, Warszawa