Kominek w mieszkaniu – biokominek czy kominek elektryczny

kominek w mieszkaniu bio kominek kominek elektryczny czy strapa kominka (6b)

Kominek w mieszkaniu może wydawać się nierealny. Jednak mieszkańcy kamienic, bloków i domów bez instalacji kominowej również mogą cieszyć się kominkiem w swoim wnętrzu! Przedstawię kilka pomysłów na to jak umieścić kominek w mieszkaniu.

Bio kominek czy kominek elektryczny?

Zarówno bio kominki jak i kominki elektryczne nie wymagają podłączenia do komina. Można je postawić w dowolnym miejscu w domu, czy mieszkaniu. Są modele przeznaczone do zabudowy oraz wolno stojące tzw. "kozy". Podstawowa różnica jest taka, że w bio kominku mamy prawdziwy ogień rozpalany przy pomocy specjalnego paliwa, a kominek elektryczny to wyświetlacz z obrazem ognia. Kominek elektryczny wystarczy podłączyć do prądu. Kominek w mieszkaniu z pewnością ociepli wnętrze! Dosłownie i w przenośni. Kominki elektryczne mają także właściwości grzewcze.

Portal kominkowy - atrapa kominka

Ostatnio modne są także atrapy kominków, czyli ładne obudowy kominków, w których nie ma żadnego wkładu kominkowego. Pełni ona wówczas rolę wyłącznie dekoracyjną, jak wąska konsola. Na atrapie kominka można postawić świece, wazon czy ramki.  Obraz lub plakat powieszony nad dekoracyjnym portalem kominkowym również będzie się znakomicie prezentować! Kominek w mieszkaniu może być mniej lub bardziej "prawdziwy", ale z pewnością będzie najbardziej ekologicznym rodzajem kominka.

kominek w mieszkaniu bio kominek kominek elektryczny czy strapa kominka (3)

kominek w mieszkaniu, fot. Unsplash

Kominek w mieszkaniu

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy: bio kominek, kominek elektryczny czy postawimy dekoracyjny portal - będzie to piękny element wyposażenia wnętrza. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, aby rozsądnie ustawić kominek, dostosować do całości aranżacji wnętrza. Dobry architekt wnętrz może zaprojektować wnętrze z uwzględnieniem kominka lub przeprojektuje istniejącą przestrzeń tak, aby kominek pięknie prezentował się w mieszkaniu! Zapraszamy po więcej informacji!

Kominek w mieszkaniu, fot. Unsplash

Kominek w mieszkaniu, fot. Unsplash