Ile kosztuje projekt logo?

Ile kosztuje projekt logo? To zależy, czy pytamy o koszty Zleceniodawcy czy o koszty Projektanta? Ze strony grafika projekt logo kosztuje sporo czasu i pracy. Nawet jeśli chodzi o tzw. „proste logo”. W kwestii tego, jaka powinna być cena logo… zdania są podzielone: są tacy, który zrobią logo „za dwie stówki”, tacy, którzy wyważają stawkę za każdym razem adekwatnie do sytuacji oraz tacy, którzy projektują „kokakole” i „merce”.

Ile kosztuje projekt logo w Moje Projektowanie?

Operujemy standardowym cennikiem, o który możesz zapytać po prostu pisząc maila. Ceny są uaktualniane co roku.
Konkretne stawki podajemy po wstępnej rozmowie: jakiego typu logo, dla jakiej branży, jaka stylistyka, czy masz już jakieś wyobrażenie? Istotny jest też czas realizacji oraz poziom skomplikowania znaku. Oczywiście „proste logo” nie oznacza, że nie wymaga ono pracy. Czasem wprost przeciwnie!

Rebranding wody Staropolska - nowe logo

Rebranding wody Staropolska – Moje Projektowanie

Cena logo zależna od ilości ustalonych wariantów

Cena logo u nas wyjściowo zakłada zwykle 3 warianty oraz rozwinięcie wybranej opcji. Najczęściej udaje się zamknąć w takiej ścieżce. Kluczowa jest sprawna komunikacja między grafikiem a klientem – wymiana opinii, „burza mózgów” oraz wiele prób wykonanych przez projektanta zanim wyśle pierwszy wariant do oceny. Wówczas klient płaci z góry ustaloną cenę. W przypadku, kiedy projekt przeciąga się w czasie, a klient chce zobaczyć coraz to nowe warianty – wówczas dodatkowe opcje wyceniamy dodatkowo. Taka wycena jest bezpieczna dla obu stron. Można próbować wycenić logo niezależnie od wymaganych opcji, ale wówczas należałoby pomnożyć stawki cennikowe przez 10.

Małgorzata Walisiak Portfolio projekt identyfikacji wizualnej

Projekt logo kancelarii prawnej – Moje Projektowanie

Ile kosztuje projekt logo i dlaczego tak drogo?

Paradoksalnie, nawet jeśli zaproponujemy Klientowi stawkę „po kosztach” – potrafi być zaskoczony tym, jaka jest cena logo. Często słyszymy, że to ma być „coś prostego”, „bez komplikacji”. Jednak wystarczy spojrzeć na prościutkie logo marki „nike”. Projektanci zanim doszli to tak prostej, wymownej i zgrabnej formy musieli spędzić mnóstwo godzin przed komputerem i wrzucić tony papieru ze szkicami.

Koszty projektu logo

Koszty projektu logo sięgają dwóch obszarów: zaplecze projektanta oraz czas potrzebny na stworzenie koncepcji plastycznej. To, ile kosztuje projekt logo zależy od talentu grafika, doświadczenia i pozycji na rynku.

Zaplecze projektowe grafika

– czas poświęcony na edukację: naukę programów, kompozycji i koloru, wiedza z zakresu trendów, komunikacji wizualnej
– doświadczenie i talent twórcy
– koszty finansowe związane z zakupem oprogramowania, sprzętu, szkoleniami, prowadzeniem firmy (przecież wszyscy potrzebują faktury)

Praca nad projektem logo

– czas przeznaczony na kontakt z Klientem (ustalenia, omawianie projektów)
– czas poświęcony na analizę sytuacji i zebranie materiałów do opracowania koncepcji logo: nazwa firmy/marki, branża, misja i wizja, wyróżniki, konkurencja, wartości, grupa docelowa, rodzaj biznesu B2B lub B2C a może fundacja lub marka osobista, rynek krajowy czy międzynarodowy
– bezpośredni czas na projektowanie – przygotowanie koncepcji i dopracowanie jej
– czas na przygotowanie wybranego logo – tak, aby Klient otrzymał użyteczne formaty plików

Małgorzata Walisiak Portfolio projekt logo

Projekt logo Networking w Polsce – Moje Projektowanie

Nie da się szybko, tanio i dobrze, ale w pracowni Moje Projektowanie można uzyskać projekt logo: sprawnie, w racjonalnej cenie i profesjonalnie.

Tani projekt graficzny, tania grafika - nie da się szybko tanio i dobrze

Sprawdź projekty logo w naszym portfolio m.in.:

  • Projekt logo Fundacji Kobiet
  • Logo Neurobik
  • Logo logopedy Gadumisie
  • Logo Profiler
  • Projekt logo Eastshield