Styl hampton – wnętrze w stylu hampton, czyli wakacje na co dzień

styl hampton we wnętrzu

Styl hampton od razu przywołuje obraz z urlopu: powietrze, morze, wiatr. A co najważniejsze – komfortowe wnętrza stworzone do wypoczynku i relaksu. Któż nie chciałby mieć wakacji na co dzień?

Wnętrze w stylu hampton – lekko, miło i przyjemnie

Wnętrze w stylu hampton to komfortowa i elegancka przestrzeń z klasą. Nazwa „Hampton” ma swoje źródło w nazwie miejscowości wypoczynkowej na Long Islands. Stąd również pochodzi główna inspiracja do aranżacji w tym stylu – morskie motywy i jasna kolorystyka. Wnętrza w stylu hampton powstają po to, aby w nich wypoczywać, kontemplować i relaksować się.

Cechy stylu hampton

Styl ten charakteryzuje się lekkością form i użyciem naturalnych materiałów. Jasne, relaksujące wnętrza przełamywane są kontrastującymi dodatkami. Chętnie wprowadza się tekstylia w granatowo-białe pasy, motyw kotwicy, steru lub siatki rybackiej. Idealnie jest, kiedy można zastosować dużo przeszkleń zarówno w drzwiach jak i meblach. Duch Hampton to także wielkie okna wpuszczające naturalne, ciepłe światło.

styl Hampton we wnętrzu -fot. Mint Grey

styl Hampton we wnętrzu -fot. Mint Grey

Dodatki w stylu hampton

Dodatki we wnętrzu w stylu hampton można dobierać kierując się we wstępie tym, na ile eleganckie ma być wnętrze.
Ważne są warunki przestrzeni – ilość i wielkość okien, metraż czy wysokość pomieszczenia. W standardowym polskim mieszkaniu, gdzie pomieszczenia są dość niskie i mają niewielką powierzchnię – lepiej pójść w stronę prostych, lekkich dodatków.
Natomiast w dużym, przestronnym domu, gdzie pomieszczenia są wysokie – możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję: bardziej rozbudowane sztukaterie, złote i srebrne dodatki, duże lampy. Również miękkie, duże (i z pewnością wygodne) meble znajdą swoje miejsce dopiero w adekwatnej przestrzeni.

Kolory w stylu hampton

biel, granat, błękity, jasne brązy, beże, szarości, ecru
kolory w stylu hampton

Poznaj także inne style we wnętrzu!