Konsultacja architekta wnętrz jest doskonałą alternatywą dla projektu wnętrza, który jest znacznie bardziej czasochłonny. Często wystarczy 1 spotkanie, żeby rozwiązać podstawowe bolączki Inwestora. Konsultacja z projektantem wnętrz kosztuje znacznie mniej niż projekt, który należy rozrysować, wymodelować 3D i zaplanować technicznie.
Konsultacja architekta wnętrz – dla kogo?
Takie rozwiązanie zalecamy, jeśli:
1. Masz już ogląd sytuacji, ale potrzebujesz wsparcia w podjęciu ostatecznych decyzji.
2. Potrzebujesz fachowej porady w kilku kwestiach.
3. Wnętrze jest już w dużym stopniu wykończone, ale remont zatrzymał się w martwym punkcie z jakiś przyczyn.
4. Potrzebujesz skonsultować kwestie techniczne, użytkowe lub estetyczne.
5. Potrzebujesz „mediatora”, żeby wybrać wspólną koncepcję z partnerem lub inną osobą.
6. Masz dużo pomysłów, ale odnosisz wrażenie, że się nawzajem wykluczają.
7. Nie wiesz, co można a czego nie można w danym wnętrzu.
8. Masz ograniczony budżet.
9. Zależy Ci na czasie.
Konsultacja architekta wnętrz – krok po kroku
Konsultacja architekta wnętrz przebiega 2- lub 3-etapowo:
1. Kontakt i ustalenie formy konsultacji.
2. Spotkanie (lub połączenie on-line) – konsultacja właściwa.
3. Przy konsultacji poszerzonej o opracowanie po spotkaniu – przesłanie Klientowi zaleceń w formie pliku PDF lub maila.
Po rozmowie telefonicznej lub wymianie maili umawiamy się na spotkanie w konsultowanej przestrzeni (opcjonalnie można porozmawiać on-line, np. w przypadku wnętrz developerskich). Spotkanie trwa 1-2 h. Wówczas Klient ma okazję zadać nurtujące go pytania. Architekt wnętrz analizuje wnętrze i potrzeby Inwestora. Rozwiązuje proste problemy na bieżąco, a jeśli jest taka konieczność część pytań zabiera ze sobą do pracowni. Niektóre kwestie wymagają dłuższego namysłu, reaserchu czy szkiców. Wtedy mamy do czynienia z konsultacją poszerzoną.
Konsultacja architekta wnętrz – co otrzymujesz?
W przypadku poszerzonej wersji konsultacji – po 1-5 dniach od spotkania projektant wnętrz przesyła listę rekomendacji dla konsultowanego wnętrza w postaci pliku PDF lub maila. Są to odpowiedzi na zadane pytania i inne sugestie, które nasunęły się architektowi. W zależności od potrzeby, taki plik może zawierać: opisowe odpowiedzi na pytania, linki do produktów i sugerowanych rozwiązań, szkice, zdjęcia, itp.
A co, jeśli jedno spotkanie nie wystarczy?
Nie szkodzi. W przypadku konsultowania kilku pomieszczeń wręcz zalecamy skorzystanie z opcji dwóch lub trzech konsultacji. Wówczas można umówić się (lub porozmawiać telefonicznie) na kolejną porcję pytań i wątpliwości, która uzupełni luki. Ze względu na to, że projektant wnętrz poznał już konsultowaną przestrzeń – taka konsultacja jest nieco tańsza i może odbyć się zdalnie (on-line lub telefonicznie). Jeśli konsultacja zakłada przygotowanie dodatkowego opracowania po spotkaniu (szkiców, schematów, rekomendacji, itp.) – Klient otrzymuje nowy plik PDF z zaleceniami i odpowiedziami na pytania.
Dowiedz się więcej o tym jaka jest różnica między projektem wnętrza a konsultacją:
Ile to kosztuje?
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą lub masz dodatkowe pytania, po prostu do nas napisz lub zadzwoń! E-mail: mw@mojeprojektowanie.pl, telefon: 690 286 282
Zapraszamy też do zapoznania się z naszym porfolio oraz zakładką: projektowanie wnętrz
Powyższy artykuł nie jest ofertą handlową. Zakres i koszt konsultacji wyceniamy indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania, potrzeby wykonania dodatkowych opracowań oraz ilości konsultowanych pomieszczeń.