Projekt wnętrza on-line

Projekt wnętrza on-line

Projekt wnętrza on-line budzi pewne wątpliwości. Czy właściwie da się zaprojektować przestrzeń zdalnie? Osobiście wolę zobaczyć wnętrze przed projektowaniem, poznać klimat, kontekst i sama wykonać pomiary. Jednak w obecnych warunkach można pokusić się o projekt wnętrza on-line i zrobić go dobrze!

Czy da się dobrze zaprojektować wnętrze on-line?

Kluczowe będzie wybranie projektanta z doświadczeniem, który na bazie rysunku technicznego pomieszczenia, zdjęć czy podanych wymiarów będzie wstanie „poczuć klimat” wnętrza. Architekt wnętrz powinien dobrze pokierować Inwestora: jakie zdjęcia będą potrzebne oraz jak wykonać najważniejsze pomiary. Istotny będzie dobry zdalny kontakt.

Jakie wymiary są potrzebne do projektu wnętrza?

Precyzyjne wymiary będą istotne szczególnie w kuchni i łazience – tam, gdzie mamy instalacją wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Jej rozmieszczenie wpływa na układ kluczowych elementów wyposażenia (Zobacz artykuły: projekt kuchni, projekt łazienki).  Choć tak naprawdę ważny będzie każdy wymiar: wysokość pomieszczenia, wielkość i rozmieszczenie otworów okiennych, drzwi. Należy wymierzyć każdy odcinek ściany „po podłodze”. Trzeba zaznaczyć rozmieszczenie gniazd wtykowych, włączników światła, punktów świetlnych sufitowych i naściennych. Rozmieszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz przyłącza do grzejników. Oczywiście nie zapominamy o innych instalacjach, np. gniazdo telewizyjne, czy alarm.

Projekt wnętrza on-line inwentaryzacja

fot. unsplash

Projekt na podstawie rysunku od developera

Projekt na podstawie rysunku od developera jest możliwy, ale musimy pamiętać, że wymiary będą się różnić w rzeczywistości. Taki rysunek jest o tyle pomocny, że mamy już obrys wnętrza – a wymiary należy jedynie zweryfikować i uzupełnić. Niektórych istotnych pomiarów może zwyczajnie brakować, a inne będą odbiegać od założeń na etapie inwestycji.

Kolory i tekstury – dobrze wyposażona pracowania projektowania wnętrz

Inwentaryzacja wykonana – możemy projektować! Nasza pracowania jest wyposażona w szereg próbek i wzorników, które zbieraliśmy na przestrzeni lat. Przy każdym projekcie, kiedy to tylko możliwe robię „wycieczki” do salonów meblowych, łazienkowych, dekoracyjnych, czy sklepów budowlanych. Z jednej strony mamy bazę materiałów-próbek w pracowni, z drugiej strony prywatną kolekcję zdjęć – inspiracji z targów wnętrzarskich, sklepów i innych ciekawych miejsc. A, co najważniejsze – pamięć i wiedzę o tym, co jak wygląda w rzeczywistości i z czym można to dobrze skomponować, aby powstało piękne wnętrze.

Projekt wnętrza on-line

fot. unsplash

Projekt wnętrza on-line przykładowy harmonogram:

  1. Rozmowa z Inwestorem – ustalenie zakresu projektu i wycena.
  2. Rozmowa z Inwestorem – ustalenie wymiarów wnętrza (zdalna inwentaryzacja)
  3. Projektant wnętrz nanosi pomiary na profesjonalny rysunek rzutu z wymiarami
  4. Rozmowa z Inwestorem – ustalenie preferencji, co do funkcjonalności, wyglądu wnętrza i budżetu na wykończenie.
  5. Architekt wnętrz przygotowuje pierwszą propozycję.
  6. Omówienie koncepcji i poprawki.
  7. Architekt wnętrz przygotowuje opracowanie techniczne i opis wybranej wersji projektu. Udostępnia Inwestorowi listę zakupów ze wskazaniem miejsc, gdzie można zakupić projektowane elementy wyposażenia.

Zapraszam do naszej pracowni po projekt wnętrza on-line! W wyjątkowych sytuacjach pomiary mogą zostać przeprowadzone przez projektanta. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Projekt wnętrza on-line – cena

A po za tym… zdalny projekt będzie tańszy, ponieważ projektant nie poświęca czasu na wykonanie pomiarów przy inwentaryzacji i na przemieszczanie się od sklepu do sklepu.

Kontakt